July 7, 2013

OUTFIT/ FLORAL BOMBER JACKET


(bomber jacket, bag - ZARA/ t-shirt, shorts - H&M/ shoes - Converse)

I decided that I show you my outfit from the third day in New York, even though it´s very simple and the quality of photos isn´t the best at all. I am sorry for that, but I thought that it needs a change. I still have so many photos from New York, but I show them to you later. Because we walked through the city whole day, I chose casual outfit. A pair of converse is always necessary, when you know, you will be from morning to night on your legs. Then of course comfy shorts and simple tee. Finally I took my floral bomber jacket to add some fun to my outfit.
Rozhodla jsem se, že vám ukážu můj outfit z třetího dne, co jsme byli v New Yorku, i když je hodně jednoduchý a kvalita fotek také není nejlepší. Moc se za to omlouvám, ale řekla jsem si, že to tady potřebuje trochu změnu. Stále pro vás mám spoustu fotek, ale ty vám ukážu zase později. Protože jsme chodili celý den, zvolila jsem všední outfit. Pár conversek je vždycky nutný, když víte, že budete od rána do večera na nohách. Potom také samozřejmě pohodlné šortky a jednoduché tričko. Nakonec jsem si vzala moji oblíbenou bundičku, aby to nebylo všechno moc jednotvárné.


8 comments:

 1. Such a gorgeous simple summer look, in a gorgeous location indeed :) xx

  ReplyDelete
 2. krásné :) Sluší ti to!

  ReplyDelete
 3. Such lovely photos! I have the same color converse! xx

  wildflowerofprague.blogspot.cz

  ReplyDelete
 4. I enjoy it, good! I absolutely love this sheepskin jacket from cwmalls.com! It's well made, looks good and keeps you very warm. You won't be disappointed with their products.

  ReplyDelete
 5. lovely photos!

  from helen at thelovecatsinc | bloglovin'

  ps. check out my new givaway to win a goodie bag of drugstore favourites! click here

  ReplyDelete
 6. Lovely photos and nice blog !
  Kiss from France, Marie.
  http://www.thefashionandgeek.com

  ReplyDelete

Thank you for all your lovely comments!