May 26, 2015

TRAVEL/ SAALBACH-HINTERGLEMM

hinterglemm (38 of 41)

I spent the last weekend in the Alps wandering through the woods and admiring the beautiful nature. Everything was so peaceful and fascinating. Apart from that we also had the chance to visit a new modern house that just totally enchanted me with its amazing interior. I loved everything there and if you are following me on instagram, you could see the cute colourful plates that I fell in love with. 
I think we really enjoyed our time there, even though it was raining almost all the time, but it doesn't matter in the mountains. Now I have to start learning again, this time for three exams that I will do in a month and because of them I can't go to Italy this year, grr.
I still hope you are doing great and enjoying every day! For more photos and videos follow me on snapchat under julidvorak.

Minulý víkend jsem strávila v Alpách touláním se po horách a obdivováním té krásné přírody všude kolem. Všechno bylo tak pokojné a ohromující. Kromě toho jsme také měli možnost navštívit nový moderní dům, který mě vážně okouzlil svým interiérem a designem. Jestli mě sledujete na instagramu, tak jste také mohli vidět ty roztomilé talíře, co tam měli. Do těch jsem se hned úplně zamilovala. 
Myslím, že jsme si to vážně užili, sice většinou pršelo, ale na horách to tak nevadí. A teď už se musím zase začít učit na tři zkoušky, které mě za měsíc čekají a kvůli kterým nemůžu jet do Itálie, grr. 
I tak doufám, že vy se máte super a každý den si užíváte! Pro více fotek a videí mě sledujte na snapchatu po jménem julidvorakhinterglemm (26 of 41)

hinterglemm (13 of 41)
hinterglemm (11 of 41) hinterglemm (10 of 41) hinterglemm (40 of 41) hinterglemm (36 of 41) hinterglemm (32 of 41) hinterglemm (16 of 41) hinterglemm (24 of 41) hinterglemm (3 of 41) hinterglemm (14 of 41) hinterglemm (29 of 41) hinterglemm (28 of 41) hinterglemm (7 of 41) hinterglemm (39 of 41) hinterglemm (34 of 41) hinterglemm (33 of 41)

ph/ by me

  

8 comments:

 1. Naprosto překrásný a uklidňující fotky <3

  ReplyDelete
 2. Krása, krása! Kochala jsem se už na snapchatu. :)

  ReplyDelete
 3. aww, ta příroda je tam tak neskutečně nádherná, hned bych jela taky :))
  in another galaxy

  ReplyDelete
 4. joooo vypadá to přímo božsky! hlavně ten gaučík s hunatym kobercem v podkroví! musel tam být uzasny interier! hned bych tam jela na uklidnovaci kuru:)))

  ReplyDelete
 5. Amazing pictures! This place looks so relaxing!
  http://fashion-soup.com

  ReplyDelete
 6. Tam bych jela hned♥ A ten domeček je vážně úžasnej!

  ReplyDelete

Thank you for all your lovely comments!